50. den Tbilisi a Bramboráky

Vstali jsme a po snídani s Vahošem, Fatimou a Alim se opět uchýlili do příjemného chládku v knihovně a dipisovali jsme opět blog. Poslední hodinu už ale vyplňovalo brouzdání po internetu a vymýšlení kam si zajít na pozdní oběd. Vyhrála veganská restaurace Kiwi Cafe, kde jame si dali cizrnovej burgr a kari zeleninu s tofu a rýží, což byla příjemná změna. Jirgoš pak neodolal kafíčku z kavárny Double B, jejíž cena předčila  cenu většiny jídel z restaurace maršutkářů, zato byl hodně spokojenej a to je hlavní. 

Kvůli tradičnímu pozdnímu vstávání bylo v tuhle chvíli asi pět hodin, což znamenalo dojít na nákup a začít rychle vařit slíbené české jídlo. Byli jsme s Alim a Fatimou dohodnutí, že naše masterchef umění provedeme u nich. 

Nakoupili jsme tedy na hráškovou polívku, bramboráky a salát a potom, co jsme vyřešili jakž takž situaci s třikrát strženou částkou z karty za nákup, přesunuli jsme se k Fatimě. 

Ukázalo se, že u nich nejde proud zrovna (naštěstí sporák je na plyn), tak to bylo takový intimčo. Než jsme nasmažili hromadu brambor, jedli jsme asi v devět, ale myslím že u nich je to naprosto normální hodina na večeři 😀 

Nejvtipnější byl Vahíd, kterej si na bramborák kydnul solidní množství majonézy a pak ji seškrabával, protože to bylo hnusný 😀

Až na polívku jim chutnalo, takže jsme měli radost, že jsme se rozloučili a aspoň jednou taky uvařili my pro ně.