171. den Jedeme do Hanoje 🏙️🍜🍻

Na dnešní den jsme si naplánovali cestu do Hanoje. Pěkně pohodlně jsme si koupili jízdenku přímo v hostelu a nechali se společně s dalšími bělásky odvézt minivanem k autobusu, kde jsme jen přehupsli do lehátek (chápejte, do spacího autobusu) a dalších asi šest hodin jsme pospávali a nebo čičeli z okna. 

V Hanoji jsme si rezervovali ubytování přes Airbnb na celý týden! A pozor, i s kuchyňkou. (Pokud byste někdo uvažoval o last minute rezervaci na Airbnb, tak v případě Hanoje moc neotálejte. My si takhle vyhlídli asi 3 pokojíčky a vždy nám je někdo vyfouknul 😀 )

Otázkou ale bylo jak se tam sakra dostat. Místní nám poradili pokaždé jiný autobus, nakonec jsme to ale s jedním přestupem (cena za 1 jízdenku ja 8000 Dongů) zvládli. 

Ukázalo se, že náš pokojíček je v takový správně místňácký neturistický čtvrti Lieu Giai a do centra je to odtud asi 30 – 40 minut pěšky. Pro nás žádný problém :-).

Bydlení bylo v domě u jedné rodiny, která bydlela v přízemí a prvním patře, další dvě pronajímá. Přivítal nás sympaťák Čum (český transkript :D), který nám všechno ukázal a jelikož jsme.měli strašnej hlad, tak nám dal i užitečný tipy kde se rychle a dobře najíst. 

Odhodili jsme si proto jenom batohy v super pokojíku a div jsme neběželi na bagetu. 

Jakmile jsme zahnali prvotní vlčí hlad, rovnou jsme se vypravili do centra, kde jsme měli sraz na pivo se Shadym. Sympatickym Egypťanem kterýho jsme potkali v Ha Giangu a i př s moji indispozici jsme si dobře pokecali, když mě doprovodil do nedaleké restaurace při výpravě pro suchou rejži :D.

Shady přivedl ještě jeho novou kámošku, kterou byl evidentně docela okouzlen :-)) a během chvíle jsme našli sympatický plastový pidi stolečky, kde jsme si dali pivsona. Evidentně nám s Jiřím už docela otrnulo, protože když se naši přátelé po druhém pivu zvedli, že jdou spát, my měli ještě slinu. Holt se v Egyptě a Akíkově nepije jak u nás. Nebo jsme třeba smrděli… Těžko říct 😀

Po cestě jsme meli moznost i zkouknout místní atrakci v podobě vlaku projíždějícího uličkou těsně okolo zástavby. Nedávno ji kvůli nezodpovědným turistům uzavřeli a hlídají policajti, ale je to jen takové hodně ležérní opatření, takže do uličky plné barů se dá stále bez problémů dostat.

Projíždějící večerní vlak

Nakonec to ale bylo rozumný rozhodnutí, protože nás vždycky celodenní autobusový přesuny vyčerpají mnohem víc než nějaká turistika, takže jsme padli do postele a tak za minutu už spali.